Lista aktualności Lista aktualności

Festiwal kalendarzy Polski i Europy

Zgłosiliśmy nasz kalendarz do konkursu

Kalendarz 2021 na podłożu elektrostatycznym zgłosiliśmy na festiwal kalendarzy ZOOMART.

 

Nowy kalendarz nawiązuje do pracy leśników w nieustającym rytmie kolejnych pór roku, w harmonii z naturą i prawami przyrody.

Zastosowano tu folię elektrostatyczną, której właściwości pozwalają umieścić go w przestrzeni mieszkalnej lub biurowej na dowolnej płaskiej powierzchni. Kalendarz elektrostatyczny można kilkakrotnie przeklejać w nowe miejsce, obracać, nie niszcząc podłoża. Zostawia on ślad tylko w naszych głowach, nie na powierzchni, z którą się styka.

Kalendarz na ścianie

Kalendarz pełni rolę dekoracyjną i edukacyjną. Przypomina i jasno wskazuje na jakim etapie pory roku się znajdujemy. Wykorzystane zdjęcia inspirują do odmiennego spojrzenia na przestrzeń lasu, poprzez ukazanie detali ulistnienia drzew w poszczególnych porach roku. W mroźnym uścisku zimy, świeżości zieleni na wiosnę, w promieniach letniego słońca, czy przebogatej gamie barw jesieni. Można używać go, korzystając z jednej planszy lub uzyskać lepszy efekt rozwieszając wszystkie razem.

Karty kalendarza

Duża i starannie przygotowana teczka stanowi estetyczne i bezpieczne opakowanie całości. Dodatkowo można w okładkę wpiąć planszę i powiesić tradycyjnie na gwoździu wykorzystując specjalnie przygotowane pod to otwory w teczce.

Teczka na kalendarz

Pionierska koncepcja i zastosowane materiały sprawiają, że wyróżnia się on na tle dotychczasowych kalendarzy ściennych, łącząc w sobie walor praktyczny, estetyczny oraz edukacyjny.

 

 

Prace zgłoszone na konkurs: