Lista aktualności Lista aktualności

Dzieci wróciły do lasu

Przedszkolaki spotkały się z leśnikiem

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sąpolnie (gm. Przechlewo) z wielką radością udały się dnia 24 września na zajęcia w zielonej szkole.

Pani Anna Majer umówiła się ze mną na spotkanie w sąpoleńskim lesie i wspólnie z drugą wychowawczynią Panią Dorotą, z zapałem przystąpiliśmy do leśnej edukacji. Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu się, wyruszyliśmy poznawać tajniki przyrodnicze. Rozpoczęliśmy od lisich śladów na drodze. Dzieci dowiedziały się, co to są tropy i co oznacza, że lis sznuruje.

Patrzyliśmy jakie zwierzęta mieszkają pod pniakiem, zastanawialiśmy się czym różnią się rośliny rosnące na ziemi, od tych w wodzie. Oglądaliśmy żabę, padalca, uczyliśmy się gwizdać na żołędziowej czapeczce. Dzieci dowiedziały się co sójki robią z żołędziami. Oprócz dębów i brzóz, poznaliśmy osikę, która pięknie szumiała na wietrze. Stało się jasne, co oznacza powiedzenie: Trzęsie się jak osika…

Jeszcze zobaczyliśmy korzenie drzew, kwitnącego pięciornika gęsiego i trzeba było szybko wracać, bo przy ognisku czekały mamy z upieczonymi kiełbaskami.

W podziękowaniu dzieci przygotowały piękne prace graficzne. Otrzymałem dwa portrety, które zawsze są dla mnie najcenniejsze. Uśmiechnięta twarz przekonuje mnie, że opłacało się poświęcić czas na edukację, a nauka nie poszła w las…

                                                                                     inż. nadzoru Wojciech Krawczyk

Rysunek wykonany przez dzieci

 

Rysunek wykonany przez dzieci