Lista aktualności Lista aktualności

Dzieci posadziły swoje drzewa

Park Młodych Przechlewian powiększył się o kolejne drzewka

To już nie jest jedno drzewko dla jednego dziecka, to jest już las dla społeczności młodego społeczeństwa w Przechlewie.

Tak powiedział, w wywiadzie dla Radia Weekend, nadleśniczy Ireneusz Jażdżewski, podczas imprezy Jedno Dziecko, Jedno Drzewko, która w dniu 7 października 2020 r. po raz drugi odbyła się w Gminie Przechlewo.

Nieopodal jeziora Przechlewskiego, sadzony rękoma dzieci i ich rodziców, powstaje Park Młodych Przechlewian. W ten sposób realizuje się pomysł zainspirowany przez wójta Gminy Przechlewo, Krzysztofa Michałowskiego.

 

Bardzo podobała się rodzicom ta akcja. Razem ze swoimi pociechami zgromadzili się w pięknej jesiennej scenerii. Początkowo padał lekko deszcz, ale po chwili zaświeciło słońce i tęcza wynagrodziła trudy oczekiwania w kolejce do odebrania certyfikatu. Dzięki zamieszczonej na jego odwrocie mapce, bardzo sprawnie każdy odnalazł miejsce, gdzie dziewczynki posadziły swoje lipy, a chłopcy dęby. Od teraz Przechlewski Park powiększył się o 60 nowych drzew.

Wspaniała atmosfera zachęcała do robienia pamiątkowych zdjęć. Mamy snuły marzenia, jak synek, czy córeczka kiedyś zorganizują pod swoim drzewem cudowną sesję ślubną...

Sadzenie drzewka