Lista aktualności Lista aktualności

SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTĘ

SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTĘ

SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTĘ"

W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, podczas którego Lasy Państwowe w sposób szczególny zwracają uwagę na znaczenie lasów w życiu społeczeństwa, w tym roku zorganizowały ogólnopolską akcję sadzenia lasu wiosną 2017 roku. Wraz z nadejściem wiosny leśnicy rozpoczynają akcję sadzenia drzew, dając w ten sposób początek nowym pokoleniom ostępów leśnych.
             W kwietniu zaprosiliśmy do sadzenia podopiecznych z Publicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Przechlewie oraz ze szkoły Podstawowej w Przechlewie. W sumie w akcji sadzenia drzew brało udział 150 dzieci, które z dużym zaangażowaniem uczyły się techniki sadzenia.

W ciągu pięciu dni młodzi miłośnicy lasu posadzili z nami spory fragment drzewostanu. Łącznie posadziliśmy ok. 600 rocznych sadzonek sosny. Ale nie o ilość się tu rozchodzi. Zarówno dla nas leśników jak i dla dzieci była to doskonała okazja do spędzenia miło czasu w lesie. Podczas sadzenia przybliżyliśmy naszą pracę, która polega m.in. na zakładaniu nowych powierzchni leśnych, pielęgnowaniu lasu oraz jego ochronie.