Lista aktualności Lista aktualności

Jesienny czas

Jak widać na zdjęciach późna jesień objawia się pięknymi pejzażami, pastelowymi kolorami często z zamgloną atmosferą, która sprzyja zadumie. Dobry obserwator potrafi wyłuskać z otoczenia prawdziwe perełki w postaci np. kapiących rosą owocostanów olszy, pięknie na żółty kolor przebarwionej czeremchy, bukowych podszytów w różnych odcieniach czerwieni oraz wiele innych cieszących oko pozostałości jesiennych skarbów.

Jesienny czas.

Jak widać na zdjęciach późna jesień objawia się pięknymi pejzażami, pastelowymi kolorami często z zamgloną atmosferą, która sprzyja zadumie.

Dobry obserwator potrafi wyłuskać z otoczenia prawdziwe perełki w postaci np. kapiących rosą owocostanów olszy, pięknie na żółty kolor przebarwionej czeremchy, bukowych podszytów w różnych odcieniach czerwieni oraz wiele innych cieszących oko pozostałości jesiennych skarbów.

Jednak dla leśników to czas niełatwy. Czeka nas wytężona praca w końcu roku, a jesienne słoty i chłody nie umilają pracy, którą trzeba wykonać poza ciepłym biurem czy kancelarią leśniczego.

Ważne jest dla nas to, żeby dobrze wypełnić swoje obowiązki, a zbliżające się święta Bożego Narodzenia pozwolą dobrze odpocząć i nabrać sił na kolejny rok. Od stycznia dzień będzie już dłuższy i łatwiej będzie myśleć o wiośnie, która wcześniej czy później ale na pewno przyjdzie…