Lista aktualności Lista aktualności

Dożynki Gminno - Parafialne w Koczale

Tegoroczne dożynki w Koczale odbyły się 1 września. Dzieci namalowały wiele interesujących obrazów z życia lasu.

Nadleśnictwo Niedźwiady w Przechlewie, wspólnie z Nadleśnictwem Miastko, wzięło udział w dożynkach, które w Koczale odbyły się 1 września pod hasłem „Noc z Gryczaną Panną”.

Na stoisku nadleśnictwa przeprowadziliśmy wiele ciekawych rozmów z osobami, dla których las nie jest obojętny. Spotkaliśmy zarówno emerytów, którzy interesowali się jagodami i grzybami, ale także ludzi, którzy rozważali pracę w Lasach Państwowych, czy zwyczajnie tęsknili za spokojem i ciszą w leśnych ostępach. Oczywiście jak zwykle nie zabrakło dzieci, które bardzo chętnie rozwiązywały quizy i namalowały dla nas cudowne rysunki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy młodym miłośnikom lasu, wszystkie Wasze dzieła zamieszczamy w naszej internetowej galerii: Dożynki w Koczale 2018r.

Wszystkim życzymy wielu chwil spędzonych sympatycznie w lesie oraz przyjaznych spotkań z leśnikami, którzy swój czas, oprócz spraw technicznych związanych z gospodarką leśną, chętnie poświęcają na edukację i kontakty z dziećmi, młodzieżą i starszymi ludźmi zainteresowanymi naszą pracą, lasem czy leśną przyrodą.