Lista aktualności Lista aktualności

Zimowa praca

W terenie trwają intensywne prace z pozyskania drewna na zrębach – musimy uporać się z wycięciem i przygotowaniem do sprzedaży drewna.

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Ale zanim będziemy mogli świętować i z nadzieją spojrzeć w przyszłość, musimy sprawnie dokończyć bieżące zadania.

W terenie trwają intensywne prace z pozyskania drewna na zrębach – musimy uporać się z wycięciem i przygotowaniem do sprzedaży drewna oraz uprzątnięciem gałęzi i odpadów poeksploatacyjnych. Na szczęście aura jest łaskawa i pomimo wyraźnej zimy nie powinny wystąpić opóźnienia w postępie prac.

W biurze musimy zamykać pod względem dokumentacyjnym przeprowadzone w terenie prace, wykonać niezbędne analizy, zestawienia, i przygotować opracowania na kolejny rok.

Nadleśnictwo dokona analizy sprzedaży, przychodów i kosztów tak aby przychody ze sprzedanego drewna pokryły koszty jego wytworzenia.

  

W bieżącym okresie jesteśmy w trakcie wyboru ofert złożonych przez Zakłady Usług Leśnych na wykonanie prac leśnych w 2014 roku. Jak co roku temu przetargowi towarzyszą ogromne emocje, zarówno ze strony wykonawców, którzy martwią się o całoroczne zatrudnienie, jak i leśniczych, którzy zabiegają o właściwą jakość usług.

  

Po uporaniu się ze bieżącymi problemami oraz czekającymi nas inwentaryzacjami weźmiemy wszyscy krótki oddech i będziemy stawiali czoło nowym wyzwaniom.

Życzymy wszystkim abyśmy mogli w końcówce roku, po raz kolejny cieszyć się z dobrze wykonanych obowiązków.